Názory a články

Náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví Michaela Matoušková se od svého nástupu postupně seznamuje s řediteli nemocnic a dalších zdravotnických organizací Pardubického kraje. Tentokrát zamířila do Rehabilitačního ústavu v Brandýse nad Orlicí za ředitelkou Světlanou Jeřábkovou. Ústav patří dlouhodobě k velmi úspěšným a vyhledávaným zařízením.

Svou péči o své pacienty zvládají všechna zařízení Nemocnice Pardubického kraje i přes chybějící personál. Také akutní lůžka v tuto chvíli dostačují. Při návštěvě generálního ředitele Nemocnice Pardubického kraje Tomáše Gottvalda se o tom přesvědčila náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví Michaela Matoušková. Současná situace v akutní lůžkové péči v...

Ustavující jednání Zastupitelstva Pardubického kraje proběhlo v pondělí za dodržení přísných hygienických podmínek. Hejtmanem kraje byl v tajné volbě zvolen Martin Netolický. Známa jsou také jména náměstků hejtmana a radních.

Jste jedinou ženou - kandidátkou na hejtmanku. Ráda byste byla první ženou - hejtmankou Pardubického kraje. Co byste jako první po nástupu na úřad změnila? Co se Vám z pozice ženy nelíbí?

"Stát by měl znovu aktivovat ústřední krizový štáb," myslí si Michaela Matoušková v televizní debatě lídrů na ČT 24. "Krizový plán kraje měl být podle ní přes prázdniny předán na obce a ty měly zasedat. "Tady trochu hasíme věci ex post, když už se něco objevilo. Měli bychom také posilnit krajskou hygienickou stanici, jejich pracovníci už jsou...

Dá se říct, že většina kandidátů obšlapuje kolem tématu Pardubické nemocnice, která opakovaně čelí kritice za špatně poskytnutou péči, opatrně. O sporných případech, z nichž nejznámějším je případ chlapce Adama Vyčítala, který upadl do kómatu po komplikacích spojených s operací mandlí, nemluví.

"STAN pro zdravý kraj pojal svou volební kampaň opravdu zdravě. "Kromě zdravého "voňavého" českého česneku z farmy Václava Kozáka ve Chvojenci, který budou kandidáti rozdávat na všech štacích, bude kampaň provázet "duch" rozvoje zdravého života kraje a lidí v něm po všech stránkách," říká lídryně a kandidátka na hejtmanku za Starosty a...

Zdravé a chutné potraviny - kozí sýry vyrobené rodinnou farmou Na Rychtě v Gruně, nebo uzeniny, které jsou plné masa z vlastního chovu ZD Sloupnice. To vše jsem mohla dnes ochutnat a s majitelkou rodinné farmy a předsedou družstva pohovořit.