Náměstkyně Matoušková ocenila absolventy chrudimské zdravotní školy, kteří vnášejí naději do zdravotnictví

13.06.2024

Náměstkyně hejtmana zodpovědná za zdravotnictví Michaela Matoušková se na začátku června zúčastnila slavnostního ceremoniálu předávání maturitních vysvědčení čerstvým absolventům Střední školy zdravotnické a sociální Chrudim. Tato škola, která si zakládá na vysoké úrovni vzdělávání a rodinném přístupu, již 35 let připravuje budoucí zdravotníky.

Slavnostní den patřil bezmála padesáti budoucím sestřičkám a bratrům z oborů Praktická sestra a Sociální činnost. Náměstkyně během svého proslovu vyzdvihla jejich nezištnou obětavost a neúnavnou pomoc, kterou poskytovali již v době pandemie COVID-19. "Jsem nesmírně hrdá na všechny studenty našich zdravotnických škol. Jejich odhodlání pracovat v tomto oboru je úctyhodné a vyžaduje srdce na správném místě," uvedla.

Symboly naděje v podobě květiny a motýla

Úspěšným maturantkám uvázala na ruku květinový kotylión, který symbolizuje naději a bude jim připomínat tento jedinečný den. Čtyři přítomné zdravotní bratry obdarovala dřevěným motýlkem, aby zdůraznila jejich mužnost a současně poukázala na jejich stále ojedinělou přítomnost v tomto oboru. "Viděla jsem před sebou nejen absolventy, ale také budoucí hrdiny, kteří budou přinášet světlo a naději tam, kde je to nejvíce potřeba. Přeji vám všem hodně štěstí a úspěchů v budoucím profesním i osobním životě," uzavřela Matoušková.