Nezapomínejme na prevenci. Může nám i našim blízkým zachránit život

03.05.2024

Co dělat pro své zdraví? Jak předcházet případným problémům? Pokud vás zajímají odpovědi na tyto otázky a chtěli byste znát názor odborníků, přijďte se podívat 21. května od 9 hodin do sálu Jana Kašpara v budově Krajského úřadu Pardubického kraje. Pod záštitou náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví Michaely Matouškové se tam bude konat celodenní Konference prevence zdraví.

Vstup je zcela zdarma, jen je nutné se dopředu zaregistrovat na https://konferencezdravi.reservio.com.

"Velice mě těší, že se tato akce v Pardubicích uskuteční, protože prevence je základem péče o zdraví. Její nedostatek či úplná absence často končí velkými zdravotními problémy a bohužel v případě agresivních onemocnění i smrtí. Proto je potřeba toto téma veřejnosti neustále připomínat, pomáhat při získávání ověřených informací a podporovat podobné akce," uvedla náměstkyně Michaela Matoušková.

Na programu Konference prevence zdraví budou vystoupení a přednášky z mnoha oblastí, například o náhlém srdečním úmrtí, prevenci cystické fibrózy a onkologických onemocnění, zdravotních benefitech pravidelného pohybu, důležitosti včasné diagnostiky, významu prediktivní genetiky či očkování.

Více informací najdete na https://konferencezdravi.cz.

Akce se koná za podpory společnosti Prenet, Pardubického kraje a Krajské hospodářské komory Pardubického kraje.

Zdroj: Pardubický kraj