Zdravá kampaň do krajských voleb jede naplno se STANem i pod STANem

07.09.2020

TISKOVÁ ZPRÁVA

"STAN pro zdravý kraj pojal svou volební kampaň opravdu zdravě. "Kromě zdravého "voňavého" českého česneku z farmy Václava Kozáka ve Chvojenci, který budou kandidáti rozdávat na všech štacích, bude kampaň provázet "duch" rozvoje zdravého života kraje a lidí v něm po všech stránkách," říká lídryně a kandidátka na hejtmanku za Starosty a nezávislé Michaela Matoušková.

Kandidáti ze všech regionů napříč krajem se budou potkávat s občany na svých STANových, zdravých cyklojízdách, cestách, besedách, koncertech a dalších akcích. "STANovat budeme v desítkách měst kraje na náměstích, v parku, na stadionu i na cyklostezkách. Zdravé cyklojízdy plánujeme do Pardubic - první se konal právě dnes a další 9. září odstartuje v 15 hodin na Třídě Míru. Velet jim bude Jiří Hájek a spolu "povezeme" také Alici Paurovou, Martina Paura, Jana Křivku a další kandidáty z Pardubicka," vysvětluje Matoušková.

To Orlickým cyklokrálovstvím kandidáty i další zájemce po stezkách údolím Tiché Orlice a Třebovky provede autorka projektu cyklostezek a naše kandidátka z Orlickoústecka Renata Šedová už v neděli 6. září: "Spolu se Zuzanou Tvrzníkovou, Oldřichem Koblížkem, samozřejmě lídryní a dalšími se na vás těšíme na startu v 9:30 v Letohradu "U Milušky", nebo se můžete přidat jinde na trase do Chocně." Přednášku o zdraví a bylinkách povede Karel Vlastimil Kouřil v Žamberku 8. září od 20 hodin a na přednášku o zdravém zemědělství a vodě zve předseda STANu Oldřich Koblížek na 18. září od 15 hodin v Chocni v hotelu Peliny.

STANovat pro zdraví na náměstích budou starostové za doprovodu "zdravé" sanitky, kterou bude řídit řidič-záchranář Jan Křivka: "Potkáte nás například 3. 9. v Chrudimi, 4. září v Pardubicích - Višňovce, 7. září od 15 hodin v Dašicích, 8. 9. v Holicích, 11. 8. v České Třebové - vždy od 15 hodin. O hodinu později se na vás těšíme 14. září v Pardubicích na Dukle a 15. září v Lázních Bohdaneč."

Na Svitavsku vás naše krajská radní Hana Štěpánová zve ve druhé polovině září k setkávání na náměstích v Poličce, Litomyšli a Moravské Třebové. Ovšem velkou "hravou" akci plánujeme do Moravské Třebové na 26. září velkou akci pro všechny, kteří mají rádi pohyb a jsou zvědaví na to, jak se hraje kinball, spikeball, molki, slackline. Zdejší Knížecí louka se nejen míčovými obry začne plnit od 14 hodin.

S poděkováním za případné zveřejnění ve vašich médiích

Oldřich Koblížek, předseda, krajský zastupitel, starosta

Michaela Matoušková, lídryně do krajských voleb 2020