Kvůli novému příjmu čeká Pardubickou nemocnici jen mírný nárůst personálu

01.09.2023

Koncem tohoto roku se otevře zcela nová budova urgentního přijmu v areálu Pardubické nemocnice za jednu a půl miliardy korun. O tom, jak pokračuji stavební práce, informuje náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví Michaela Matoušková.

Už se začínáme zařizovat hezky odspodu – v prvním podzemním podlaží už se připravuje nábytek a vybavení a postupně bude docházet k jeho instalaci. Budova se tedy chystá, ale co to bude znamenat pro náš personál? Čeká nás jen mírný nárůst personálu do obslužných provozů a sálů, ale nebude se jednat o desítky lidí. V převážné většině dojde k přesunu současných provozů do nové budovy. Budeme tak moci našim zaměstnancům nabídnout nové pracovní prostředí. Trochu větší vrásky na čele nám ale způsobuje novela Zákoníku práce, která nám velmi komplikuje sestavování služeb ve 24hodinovém provozu. Doufám, že v této oblasti dojde ještě k úpravě, neboť nová ustanovení by působila nemalé problémy v celém zdravotnictví.

Také se chystáme na úpravu nyní nevzhledného a nepraktického náměstíčka při vjezdu do areálu u lékárny. V září ho začneme upravovat, což bude znamenat ztížené parkování v této části asi na dva měsíce. Odměnou za to ale budou upravené prostranství a parkovací místa. Myslím, že je na co se těšit. Obecně parkování v areálu je oříškem, a tak se snažíme najít jiné možnosti, než je výstavba drahého parkovacího domu. Něco se nám už rýsuje, tak nám držte pěsti.