Názory a články

Jaká bude budoucnost důchodů? Institut moderní politiky dal spolu s největšími odborníky na důchodovou politiku v České republice dohromady přehlednou brožuru, která se snaží na tuto otázku odpovědět.

Dnes se povedlo poslancům za STAN svolat mimořádnou schůzi k boji proti suchu.
V posledních dnech nám celkem vydatně pršelo a tak by se zdálo, že je tato otázka nyní bezpředmětná.

Starostové a nezávislí pro Pardubický kraj představili dnes médiím a veřejnosti svoje programové teze do krajských voleb 2020, volební videospot, vizuál kampaně a první desítku svých kandidátů. Hlavním sdělením - mottem kampaně je STAN PRO ZDRAVÝ KRAJ. V čele kandidátky jsou dvě ženy, obě se zkušenostmi starostek. Lídryně Michaela Matoušková,...

Starostové a nezávislí v úterý představili všech třináct lídrů pro podzimní krajské volby i celostátní program, který odráží potřeby pro nutný rozvoj regionů. Předseda hnutí Vít Rakušan si přeje uspět ve všech krajích a po volbách získat minimálně čtyři hejtmanské pozice.

V posledních dnech jsem měla velkou radost z deště, každá kapka je dnes vzácností, a tak jsem se rozjela na kole obhlédnout naše rybníky. Má duše zaplakala. Před deseti lety jsme z Evropských dotací odbahnili pět rybníků a dnes jsou dva z nich úplně bez vody. Ani několik dní deště jejich stav nezlepšilo.

Pečlivě jsem prostudovala nově přijatý zákon o kompenzačním bonusu a zjistila jsem, že vláda v tichosti připravila obce o další peníze na jejich rozvoj. V § 6 se totiž skrývá pro obce zásadní věc. Uvádí se zde, že kompenzační bonus vyplácený jako podpora OSVČ se spravuje podle daňového řádu a bere se jako vratka daně z příjmu fyzických osob...

Probuzení do prvomájového rána... těšila jsem se na něj. Venku přes noc napršelo a rostliny už dychtivě čekaly na kapku vláhy. Rozkvetlé stromy lákají k polibku pod nimi - bez roušek.

Slovo zdraví je v posledním čase hodně skloňované a každý z nás ho vnímá jinak. Na podstatě se asi většina shodne, ale to, co nás ovlivňuje je strach, obava o zdraví, proto je tak těžké dělat v této době jakákoliv rozhodnutí. Pro někoho mohou být správná, pro někoho špatná.

Z mnoha stran se obcím doporučuje udržet plán investic pro letošní rok. Slyšíme to jak od Hospodářské komory, tak z dalších míst, ať je to vláda či kraj.

Žádost o poskytnutí kompenzačního bonusu
podle návrhu zákona o kompenzačním bonusu v souvislosti s krizovými opatřeními v souvislosti s výskytem koronaviru SARS CoV-2, ve znění senátního tisku č. 227 schváleného Senátem Parlamentu ČR dne 9. 4. 2020 (dále jen "zákon o kompenzačním bonusu").