Názory a články

Zvýšení efektivity poskytované zdravotní péče v důsledku stárnutí obyvatelstva, nedostatku lékařů, ale i změn v charakteru medicínských postupů a charakteru nemocí...to jsou témata dnešního mezinárodního zdravotního summitu v Praze.

Dnes navštívil Pardubickou nemocnici pan ministr Válek s kolegy. Tématem nebyla jen prohlídka stavby Centrálního urgentního příjmu, ale také nedostatek lékařů, vzdělávání ve zdravotnictví a budoucí směřování zdravotnictví v ČR včetně plánovaných dotací do investic.

Paralelně s budováním centrálního příjmu v Pardubické nemocnici, který je historicky největší krajskou investicí, probíhá také příprava na vybudování spojovacího koridoru mezi vznikajícím pavilonem a stávajícími pavilony 27 a 19. Krajští radní na svém pondělním jednání potvrdili výběr zpracovatele projektové dokumentace, který se zavázal...

Dnes proběhlo setkání starostů s krajským zdravotnictvím v Litomyšli. Kolegům starostům jsem nastínila naše plány v propojování zdravotně sociálního pomezí a společně s LDN Rybitví jsme řešili problematiku propouštění obyvatel bez domova nebo ve stížené sociální situaci z následné péče do obcí.

Novou dominantou Pardubické nemocnice, i když stále ještě v rozestavěném stavu, je pavilon centrálního urgentního příjmu. Průběh výstavby této největší stavby v historii Pardubického kraje bedlivě sledují také krajští radní. Ti na svém pondělním jednání obdrželi informační zprávu k postupu prací k dubnu letošního roku. Prozatím bylo ke konci února...