Názory a články

"Stát by měl znovu aktivovat ústřední krizový štáb," myslí si Michaela Matoušková v televizní debatě lídrů na ČT 24. "Krizový plán kraje měl být podle ní přes prázdniny předán na obce a ty měly zasedat. "Tady trochu hasíme věci ex post, když už se něco objevilo. Měli bychom také posilnit krajskou hygienickou stanici, jejich pracovníci už jsou...

Dá se říct, že většina kandidátů obšlapuje kolem tématu Pardubické nemocnice, která opakovaně čelí kritice za špatně poskytnutou péči, opatrně. O sporných případech, z nichž nejznámějším je případ chlapce Adama Vyčítala, který upadl do kómatu po komplikacích spojených s operací mandlí, nemluví.

"STAN pro zdravý kraj pojal svou volební kampaň opravdu zdravě. "Kromě zdravého "voňavého" českého česneku z farmy Václava Kozáka ve Chvojenci, který budou kandidáti rozdávat na všech štacích, bude kampaň provázet "duch" rozvoje zdravého života kraje a lidí v něm po všech stránkách," říká lídryně a kandidátka na hejtmanku za Starosty a...

Zdravé a chutné potraviny - kozí sýry vyrobené rodinnou farmou Na Rychtě v Gruně, nebo uzeniny, které jsou plné masa z vlastního chovu ZD Sloupnice. To vše jsem mohla dnes ochutnat a s majitelkou rodinné farmy a předsedou družstva pohovořit.

Paní starostka Jaroslava Píšová je starostkou obce Chvojenec od r. 1994 a pozvala nás k sobě na návštěvu před projednáním 1. změny územního plánu.

Návštěva Sezemic - u pana starosty Martina Staňka spolu s poslankyněmi Věrou Kovářovou a Janou Krutákovou.

Jaká bude budoucnost důchodů? Institut moderní politiky dal spolu s největšími odborníky na důchodovou politiku v České republice dohromady přehlednou brožuru, která se snaží na tuto otázku odpovědět.