Lavička naděje jako místo, kde si člověk může uvědomit, co je v životě důležité

16.06.2023

Před budovou MULTISCAN v Pardubické nemocnici byla odhalena Lavička naděje nejen pro onkologické pacienty. Na slavnostním otevření nechyběla ani náměstkyně hejtmana Pardubického kraje Michaela Matoušková.

Autorkou projektu je Věra Fina. Žena, kterou podporuji již po několikáté a u každého projektu je hlavním symbolem Naděje, která přináší pacientům pocit, že je smysl bojovat, i když pacienta a jeho rodinu přepadne těžká zpráva o nemoci. Na lavičce jsou vyřezané holubice jako symbol naděje, kterou chceme předávat všem onkologickým pacientům k načerpání tak potřebné energie. Věřím, že Lavička naděje bude místem, kde člověk může vnímat svět kolem sebe a uvědomit si, co je a není v životě důležité.

Poprvé jsem Věru Finu podpořila projektem Sad nadějí, kde při Základní škole v Řečanech nad Labem vyrostlo dvanáct stromů, které zdobí nejen řečanské okolí, ale je právě nadějí mnoha pacientům v léčbě či v remisi. Doufám, že i tato lavička může symbolicky předat pacientům a jejich blízkým sílu a naději v brzké uzdravení.