Michaela Matoušková: O ZDRAVOhrátky je enormní zájem

01.02.2024

Pardubický kraj koncem ledna vyhodnotil a vyhlásil vítěze tradiční soutěže ZDRAVOhrátky, jejíž patronkou je náměstkyně hejtmana pro zdravocnitví Michaela Matoušková.

Tato tradiční akce je spojená s vyhlášením výsledků dlouhodobých doprovodných soutěží žáků základních a středních škol v obou úspěšných projektech zaměřených na podporu zdravotnických oborů v našem regionu.

Tématem naší zdravotnické soutěže bylo "Představ svou školu". V silné konkurenci zvítězil tříčlenný tým z Vyšší odborné školy a střední školy zdravotnické a sociální v Ústí nad Orlicí. Jak prozradila paní ředitelka této školy, je na studenty právem pyšná a určitě hrdá, že školu představili v tom nejlepším světle. Když svou školu představili tak plnohodnotně, jsem si skoro jistá, že se v ní musí i dobře cítit a to je pro nás celý tým nejlepší odměna.

Do soutěže se zapojilo celkem šest týmů z krajských středních zdravotnických škol. Po zhlédnutí soutěžních videí smekám klobouk před každou tvorbou, protože všechna videa v sobě nesla hloubku, studenti dali nahlédnout pod pokličku do své domovské střední školy, která je vzdělává ve zdravotnickém oboru. Video tvorba ovšem není dokumentárním záznamem, ale obsahuje i kousek humorné stránky, která ukazuje, že i studentská léta na středních školách jsou opepřena zážitky, novými kamarády a zkušenostmi z praxe. Střední zdravotnické školy už v průběhu studia vysílají své "ovečky" do krajských nemocnic, kde plní praktickou výuku, která je pro studenty nenahraditelná.

I díky projektu ZDRAVOhrátky se daří získávat nové studentky a studenty do lavic zdravotnických škol a nadále navazovat další spolupráci v našich krajských zdravotnických zařízeních.

To, že je o akci ZDRAVOhrátek enormní zájem, dokazují i statistiky. Letošních "hrátek" se zúčastnilo 99 základních škol z celého území Pardubického kraje. Věřím, že i následující roky zájem z řad žáků bude jen narůstat a o pacienty v nemocnicích tak bude dobře postaráno díky našim budoucím vystudovaným zdravotníkům.