Pardubický kraj seznámil starosty obcí s krajským zdravotnictvím

23.07.2022

Zdravotnictví a dostupná zdravotní péče patří mezi dlouhodobé krajské priority. Oblast však zajímá i obecní samosprávy. Aby se i tímto směrem dostávaly informace o novinkách, plánech a změnách pravidelně, zahájila proto náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví Michaela Matoušková sérii setkání se starosty obcí v Pardubickém kraji a zdravotnickými organizacemi ve správě Pardubického kraje.

V každém okresním městě se v rozmezí dvou měsíců konala setkání se starosty obcí. Diskutovali zde zástupci zdravotnických zařízení (nemocnice, léčebny, rehabilitační ústavy, zdravotnická záchranná služba či dětská centra) z dané oblasti s vedením obecních samospráv. Starostové obcí měli příležitost osobně poznat a pohovořit se zástupci, nejčastěji přímo řediteli, příspěvkových organizací a Nemocnice Pardubického kraje, jedinou akciovou společností Pardubického kraje. Ti zúčastněným zodpověděli přímé dotazy. "V každém městě, kde má kraj svou nemocnici, byla diskuze vedená s ohledem na aktuální situaci kolem ní. Starostové byli seznámeni s tím, jak dbáme o rozvoj našich nemocnic, kde probíhají nejen investiční projekty, ale zaměřujeme se i na širší vzdělanost zdravotnického personálu včetně nových náborů," uvedla Michaela Matoušková.

Závěrečná část setkání se věnovala problematice kybernetické bezpečnosti. Každý účastník se mohl seznámit s problémy ochrany osobních údajů, ochrany oznamovatelů a dalšími prvky kybernetické bezpečnosti. Vzhledem k tomu, že kybernetické útoky přibývají, je dobré být na ně připraven.

"Naší ambicí je, aby se tato setkání konala pravidelně, minimálně jednou za rok, aby se k samosprávám dostaly všechny důležité informace z oblasti zdravotnictví, které budou moct předat občanům své obce či města. Považuji za klíčové, abychom byli se starosty obcí v kontaktu, a to jak my, tak zdravotnická zařízení, která mají ve svém spádu. Mým cílem je otevřená komunikace a lepší servis pro občany. Rolí krajské samosprávy je podle mého totiž také to, aby jednotlivé subjekty propojovala a podporovala jejich vzájemnou spolupráci," sdělila náměstkyně Matoušková.

Zdroj: Pardubický kraj