Proč nový daňový řád dál zatěžuje živnostníky?

12.02.2020

To už je do nebe volající, co nás s touhle vládou ještě čeká?!

Stát stále přidává omezení a svazuje nám ruce! Místo toho, aby tvořil daně čitelné a podnikatelé pro něj byli partnerem a pomocníkem jak dostat peníze do státního rozpočtu, vidí v nich svého nepřítele!

Nový daňový řád uvolňuje ruce úředníkům a dál víc a víc zatěžuje podnikatele. Prodlužuje lhůtu pro vrácení nadměrného odpočtu DPH o 15 dní, čímž si stát vytvoří rezervu ve výši 25 miliard Kč ! Jak je tohle možné?

Daňový poplatník musí daň zaplatit ihned ke dni podání daňového přiznání, ale stát mu může nadměrný odpočet vrátit až o více než dva měsíce?! A to bezúročně? Vytváří beztrestnost a nedotknutelnost úřadů za špatná rozhodnutí, ruší některé úroky za nezákonné vymáhání či nerovný přístup při stanovení úroku z neoprávněného postupu správce daně.

To vše zhoršuje podmínky pro podnikání a výrazně zvyšuje práva a moc státu!

Tak právě proto se snaží STAN bojovat za práva podnikatelů a občanů a chce jednodušší stát.


Restrikcí a příkazů už je příliš a my nechceme žít ve státě, kdy se budeme stále něčeho obávat! Někteří si řeknou, tak ať si to podnikatelé "vyžerou", ale vážení, my občané ty podnikatele potřebujeme, od koho pak budeme nakupovat zboží a služby, kdo nás bude zaměstnávat?

To se řítíme k politice před třiceti lety a ještě podporujeme jen ty velké firmy, které na nás nehorázně vydělávají a jejich výrobky nepatří zrovna mezi zdravé a kvalitní! Tak třeba párky s nízkým obsahem masa plné chemie atd. to se pak všichni divíme, že jsme nemocní že?

Podpora malých farem a drobných podnikatelů a férových větších firem je přesně lék pro nás - vždyť kvalitní potraviny to je předpoklad pro zdravé tělo, pro spokojeného zákazníka, který se rád vrací.

Tohle je ale cesta do pekel...

Ing. Michaela Matoušková, MPA, členka předsednictva STAN