První miminka roku 2021 v Pardubickém kraji, rostou jako z vody

01.05.2021

První miminka narozená po půlnoci 1. ledna roku 2021 navštívila dnes náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví Michaela Matoušková. Obdarovala je plyšovým medvědem a maminku kytičkou a finančním obnosem ve výši 10 000 korun.

"Na 1. máje jim budou čtyři měsíce, tak už čile komunikují úsměvy a broukáním," uvedla náměstkyně. "Za Pardubický kraj jsem vyjádřila radost a přání, aby takhle pokračovali a rostli jako z vody," dodala.

Jako první navštívila rodinu Tadeáše Jedličky, který se narodil 1. 1. v 0:38 ve Svitavské nemocnici a stal se tak prvním narozeným občánkem a také prvním chlapečkem roku 2021 v Pardubickém kraji. Jeho rodiče mu budují pokojíček v domku, který opravují v Jedlové u Poličky, kde už také bydlí. A protože je Tadeášek pohledné a společenské miminko, je jeho tatínek nakloněn pořídit mu brzy sourozence. "Ve Svitavské nemocnici jsme byli moc spokojeni. Všichni byli příjemní a dokonce vtipkovali. Sešlo se nás tam v silvestrovském odpoledni roku 2020 víc najednou a mohla by vládnout nervozita. Čekali jsme instrukce a místo toho se nás vždy ptali, co bychom potřebovali. Pamatuji si, jak doktor poslouchal ozvy za hluku petard a ohňostrojů a šlo to špatně," vzpomíná tatínek Tadeáše. Chlapečkův příchod na svět byl bez komplikací, přirozeným porodem a na závodění s minutovou rafičkou na hodinách mamince nezbývalo ani pomyšlení. Tadeášek měl míru a váhu naprosto předpisovou, dokládají to záznamy v jeho albu včetně prvních fotografií.

Poté cestovala náměstkyně Michaela Matoušková do Dětského centra ve Veské, kde nyní bydlí maminka Valerie Lukešové. Svou dcerku, první holčičku Pardubického kraje roku 2021, porodila na nový rok v 1:50 v Chrudimské porodnici. I ona převzala dárky pro sebe i pro miminko a návštěva i potěšila.

Zdroj: Pardubický kraj