Starostové a nezávislí zahájili kampaň pro podzimní krajské volby

01.09.2020

Symbolicky před Středočeským úřadem se sešly desítky kandidátů ze všech regionů a lídři krajských kandidátek, kteří představili programové priority a hlavní téma kampaně.

Celou akcí provázela kandidátka na hejtmanku ve Středočeském kraji Petra Pecková.

Právě zde chce hnutí STAN porazit hnutí ANO porazit a uzdravit kraj."Chceme kraje, které budou otevřené svým občanům, řízené transparentně a informace nebudou zatajovat, ale naopak veřejně sdílet. Naši kandidáti jsou zárukou toho, že budou řešit skutečné problémy svých spoluobčanů, protože jsou zvyklí tak činit jako starostové. A starat se budou i o občany kraji," uvedla na počátku starostka Mnichovic Petra Pecková.

Následně vystoupili všichni krajští lídři, kteří představili priority hnutí jako je modernizace středoškolského vzdělávání, ochrana krajiny, dostupné zdravotnictví a investice do infrastruktury.

Hlavním symbolem krajské kampaně STAN je český česnek. V každém kraji budou kandidáti rozdávat česnek nakoupený u lokálních farmářů, čímž podpoří regionální zemědělce.

"Česnek má úžasnou vlastnost léčit, uzdravovat a čistit. A některé naše kraje potřebují projít výraznou očistou. V pohádkách se říká, že dokonce vyhání zlé duchy. V případě Středočeského kraje můžeme i v tomto nalézt symboliku, vyhnat z něj duchy zlých časů a začít ho řídit moderně," popsal další důvody pro výběr českého česneku předseda Vít Rakušan.

Před Středočeským úřadem proběhl také happening, kdy kandidáti formou lidského řetězu "obklíčili" krajský úřad s navázaným česnekem.

O tom, zda kraj projde očistou, rozhodnou voliči ve volbách 2. a 3. října 2020.

Autor: Tomáš Pergl, tiskový mluvčí STAN