Novoroční Vilém se usmívá na svět

07.03.2024

Prvním chlapcem narozeným v letošním roce v Pardubickém kraji byl Vilém, který přišel na svět za zvuků novoročního ohňostroje v Chrudimi. S dárky od Pardubického kraje rodinu navštívila náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví Michaela Matoušková.

"Velmi mě těší, že novopečení rodiče byli spokojení s péčí v Chrudimské nemocnici, kde se jejich prvorozený syn narodil. Maminka si pochvalovala přístup celého personálu. Tatínek nás během milé návštěvy stihl informovat, že určitě nezůstane jen u jednoho dítěte a do pár let by rádi Vilíkovi, jak mu maminka s tatínkem říkají, pořídili sestřičku. Ať to bude sestřička nebo bratříček, budeme mladé rodině přát, aby byla celá rodina zdravá. Věřím, že finanční dar od Pardubického kraje se bude rodině hodit. Ať už z částky zakoupí hygienické potřeby pro syna či si finance schovají a budou je investovat do svého bydlení, věřím, že v každém případě naleznou správné využití," uvedla náměstkyně Matoušková.

Pardubický kraj věnuje rodičům prvního chlapce a první dívky narozené v kalendářním roce finanční dar 10 tisíc korun. Kromě toho Michaela Matoušková přivezla Vildovi plyšového medvěda, aby měl v postýlce kamaráda, přestože vícegenerační rodinu hlídají i dva čtyřnozí psí miláčkové.

Zdroj: Pardubický kraj